در صورت عدم تایید میزبانی کلمبیا، آفا (فدراسیون فوتبال آرژانتین) در حال حاضر چندین استادیوم را از قبل انتخاب کرده است تا به مسابقات اضافه شوند.

 

به گزارش آنساید، وضعیت اجتماعی بحرانی که کلمبیا در چندین هفته اخیر تجربه کرده، آن را مجبور به کناره‌گیری از میزبانی مسابقات کوپا آمریکا کرده است. رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین پیش از این، اتفاقات را پیش‌بینی کرده بود و پنج استادیوم را برای اضافه کردن به لیست استادیوم‌های میزبان انتخاب کرده بود.

اینکه آرژانتین تنها میزبان مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۲۱ خواهد بود یا خیر هنوز از سوی کونمبول (کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی) تایید رسمی نشده است. با این حال اگر کوپا آمریکا فقط در آرژانتین برگزار شود، در حال حاضر ۸ استادیوم احتمالی جدید وجود دارد:

– لا بومبونرا
– ال مونومنتال
– لیبرتادورس د امریکا
– یونیکو د لا پلاتا
– سن خوان
– مالویناس آرژانتیناس (مندوزا)
– ماریو کمپس
– سانتیاگو دل استرو (استادیوم مادر شهر)

به این ترتیب هفت یا هشت استادیوم برای میزبانی ۲۸ مسابقه وجود دارد و آنچه باید انجام شود – قطعی نشده – جابجایی ۱۵ مسابقه‌ای است که توافق شده بود در کلمبیا انجام شود: همه مسابقات گروه B (کلمبیا، برزیل، ونزوئلا، اکوادور و پرو)، به علاوه دو مرحله یک چهارم نهایی، یک نیمه نهایی، بازی رده‌بندی برای مقام سوم و فینال.

در این میان، آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین، نگاه خوبی به سازماندهی کوپا آمریكا دارد:

ما می‌توانیم احتمال سازماندهی كوپا آمریكا را تا حدی كه همگی كاملاً با شرایط كنترل مطابقت داشته باشند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، زیرا آنچه این روزها برای ریورپلیت اتفاق افتاد، نشان می‌دهد كه چه اتفاقی می‌تواند بیفتد. سرزنش ریور منطقی نیست زیرا ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد اما ما تلاش می‌کنیم سازماندهی خوبی برای مسابقات داشته باشیم.