منچستریونایتد و چلسی به رقابت برای جذب تپسوبا از لورکوزن، به آرسنال پیوستند.

 

به گزارش آنساید و به نقل از بیلد، چلسی و منچستریونایتد و آرسنال خواهان به خدمت گرفتن ادموند تپسوبا هستند. بازیکن ۲۲ساله و بورکینافاسویی بایرلورکوزن در این فصل بوندسلیگا، ۳۱ بازی انجام داده است. همچنین تپسوبا توانسته ۱گل را نیز به عنوان مدافع، به ثمر برساند.

مدیر ورزشی تیم بایرلورکوزن، سیمون رولفس، اخیرا اظهار داشت که ادموند تپسوبا فروشی نیست. این خبر می‌تواند کمی برای این سه تیم لیگ برتری ناخوشایند باشد.

اما بیلد این اتفاق را دور از انتظار نمی‌داند و امکان رخ دادن این انتقال را بررسی می‌کند. بیلد می‌گوید؛ آن‌ها می‌توانند دایه ورک سلف را با مبلغ ۵۰ میلیون یورو وسوسه کنند. قرارداد تپسوبا تا سال ۲۰۲۶ادامه دارد و این پیشنهاد نیز شاید بتواند سران لورکوزن را برای انجام این انتقال راضی کند.

این اتفاقات درحالی است که سه مدافع میانی آن‌ها در این پایان فصل از این تیم جدا می‌شوند. لارس بندر و اسون بندر دو مدافع کهنه کار لورکوزن که بازنشسته خواهند شد. همچنین الکساندر دراگوویچ از این تیم جدا، و به تیم ستاره سرخ بلگراد خواهد پیوست.

از این رو نیز انتظار می‌رود که ورک سلف اجازه‌ی خروج چهارمین مدافع میانی تیمش را ندهد. این می‌تواند به ضرر آن‌ها تمام شود. اما از سوی دیگر فروختن تپسوبا به قیمت بالا، می‌تواند دست لورکوزنی‌ها در خرید بازیکنان جایگزین را بازتر کند.