برزیلی‌ها حاضر به شرکت در کوپا آمریکا نیستند.

 

به گزارش آنساید، بازیکنان تیم ملی برزیل اعلام کرده اند که به هیچ وجه حاضر نیستند که در کوپا آمریکا حضور داشته باشند. بازیکنان باتوجه به وضعیت جدی و فعلی ویروس همه گیر کوید١٩ در برزیل، با این تصمیم مخالفت کرده اند.

علی رغم پیروزی ٢-٠ برزیل مقابل اکوادور، تمام نگرانی های این کشور بر روی این است که بازیکنان تصمیم به ترک از مسابقات نگیرند یا نکند تیته سرمربی برزیل از سمت خود با وجود اینکه فقط یک هفته تا شروع برگزاری یورو باقی است، استعفا دهد.

تیته همچنین بعد از این تصمیم گیری برای انتقال‌ مسابقات به این کشور از بازیکنان حمایت کرد. گمانه زنی هایی به گوش می‌رسد که وی قبل از شروع کوپا آمریکا سمت خود را ترک خواهد کرد. تیته اعلام کرده که تصمیم نهایی خود را در تاریخ ٨ ژوئن پس از بازی با پاراگوئه عنوان خواهد کرد.

تیته طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:

تنها خواسته من این است که محتاط باشید. البته من در زمان مناسب تصمیمم را اعلام خواهم کرد ولی اکنون زمانش نیست. از جواب دادن به سؤال‌ها فرار نمی‌کنم. بازیکنان موضعی کاملا مشخصی را در مخالفت با رئیس فدراسیون (به دلیل برگزاری تورنمنت کوپا آمریکا) دارند.

کاسمیرو ستاره و هافبک رئال مادرید پس از بازی با اکوادور گفت:

تیته به طور کامل وضعیت را توضیح داد. کاملا مشخص است که چه تصمیمی می‌خواهیم بگیریم. شرایط بسیار واضح است، همانطور که تیته گفت تصمیممان را بعد از بازی با پاراگوئه بیان خواهیم کرد. ما همگی از تیته حمایت خواهیم کرد.