سرمربی تیم ملی ایران در شرایطی توانست مأموریتش را با موفقیت انجام دهد که این تیم در طول تورنمنت حتی اجازه یک اشتباه را هم نداشت.

 

به گزارش آنساید، سرمربی کروات تیم ملی توانست از سد تیم‌‌هایی چون بحرین و عراق بگذرد و ایران را به عنوان صدرنشین به مرحله بعد ببرد. البته هنوز کار اصلی تیم ملی باقی مانده و باید در ادامه مسیر حضور در جام جهانی با رقبای قوی تری پیکار کنیم تا جواز حضور در جام جهانی را بگیریم.

البته به هیچ عنوان نمی توان نقش اسکوچیچ را در این صعود تاریخی نادیده گرفت سرمربی که غیر ممکن های تاریخی تیم ملی را ، یکی پس از دیگری ممکن کرد. اسکوچیچ که با دیدگاه کاملا منفی به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شد و تمام مربیان و پیشکسوتان فوتبال ایران با شدید ترین انتقاد ها انتخاب اسکوچیچ را زیر سوال بردند اما این مربی با صبر و پشت کار و تلاش زیاد طلسم تاریخی منامه را مقابل تیم بحرین شکست موفق شد با سه گل بحرین را شکست دهد کاری که برای اولین بار در تاریخ اتفاق افتاده بود.

پس از بحرین نوبت عراق رسید و در یک بازی حیثیتی تیم عراقی که هشت سالی بود منتظر جشن پیروزی مقابل این تیم بودیم را نیز شکست دهد. غیر ممکن هایی که اسکوچیچ یکی پس از دیگری ممکن کرد.

تیم ملی ایران از زمان حضور دراگان اسکوچیچ در ۷ بازی به میدان رفته و علاوه بر برد در تمامی بازی ها فقط دوبار دروازه ایران باز شده است. یک گل توسط ازبکستان و یک گل توسط هنگ کنگ به ایران زده شد و تیم اسکوچیچ در ۵ بازی دیگر خود گلی را دریافت نکرد.

ایران در ۷ بازی اخیر خود رکورد هر ۳۱۵ دقیقه یک گل خورده را با ثبت رساندند و با خوردن تنها یک گل در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی یکی از بهترین خطوط دفاعی این رقابت ها بودند. البته قطر با فقط یک گل خورده بهترین خط دفاع را در مجموع داشت ولی با تغییرات در کادر فنی ایران امیدواریم رکورد های دفاعی بهتری را شاهد باشیم و طعم تلخ باز شدن دروازه ایران را کمتر بچشیم.

بدون هیچ تردیدی باید این موفقیت را بیش از هر چیزی مدیون کادر فنی تیم ملی و در رأس آن دراگان اسکوچیچ بدانیم چراکه ما با همین نسل و همین تعداد بازیکنان و در فضایی به مراتب بهتر از این، دوشکست بسیار تلخ را در منامه و بغداد تجربه کرده بودیم و این مسئله بیش‌ازپیش ارزش کار دراگان را نشان می‌دهد.

مربی که مثل یک جنتلمن رفتار کرد مثل کیروش جنجال به پا نکرد و در بی سر و سامان ترین روز های فدارسیون فقط تمرکزش روی کار خودش بود و اظهار نظری راجب فدراسیون نداشت.

از فرصت کرونا به بهترین شکل ممکن استفاده کرد  و با توجه به شناخت بسیار خوبش از فوتبال ایران به‌واسطه حضورش در لیگ یک و لیگ برتر به همین مقدار شناخت کفایت نکرد و سعی کرد با حضورش در ورزشگاه‌های مختلف در جای‌جای ایران، بهترین تیم ممکن را ببندد که الحق چنین هم کرد.

حال جای تعجب دارد که عده ای در شرایطی برد مقابل بحرین و عراق را کوچک و ساده جلوه می دهند که گویا ما در تمام این سال ها همواره با چند گل این تیم ها را با شکست بدرقه می کردیم و این اظهارات و تخریب ها را در حالی آغاز کردند که هنوز  پرواز کاروان تیم ملی به فرودگاه امام خمینی نرسیده است!

شاید اگر اسکوچیچ هم در کارنامه اش مربی اخراجی رئال مادرید بود و یا سابقه دستیار یک مربی بزرگ را داشت حال با چنین انتقادات بی رحمانه ای رو به رو نمی شد !