پیر و جوان ، بزرگ و کوچک ، زن و مرد هم نمی شناسد فوتبال عشقی است که در بین تمام افراد یک جامعه نه جنسیت می شناسد و نه سن

 

به گزارش آنساید، ورزش فوتبال همیشه تیتر یک اخبار و مباحث دوستانه و غیر دوستانه است. اما همیشه فوتبال همین 22 بازیکن و میلیون ها تماشاگران می بینیم نیستند.

امروز میخواهم برای تان از هواداران سایه نشین بیشتر بگویم ، هوادارانی که اشک و لبخند هایشان در شکست و پیروزی تیم محبوبشان ، از پشت قاب تصویر تلویزیون و یا امواج رادیو به سمت ورزشگاه روانه می سازند.

معلولین در کشور ایران دارای مشکلات متعددی هستند، مشکلاتی همانند، جابه‌جایی، امکانات تفریحی و رفاهی، مشکلات درمانی و … که برای برطرف کردن این نیاز های اولیه زندگی های آنها نیازمند یاری و توجه مسئولین است .

امروز در جمعی از روشن دلان  عزیز حضور یافتم که عاشقانه هوادار فوتبال بودند و آرزو حضور در استادیوم را داشتند آرزویی که برای همه در حال حاضر با وجود موجود منحوسی به نام کرونا ممکن نیست. عشق به فوتبال در میان این افراد که حتی از دیدن آن هم محروم هستند بسیار برایم جالب بود به راستی این فوتبال چه کارا با آدم نمیکند!

هیچ ورزش یا مسابقه ای در همه ی جهان به اندازه ی فوتبال محبوب و پر طرفدار نیست. بر اساس تخمین برخی از منابع فوتبالی بیش از ۳.۵ میلیارد از مردم کل جهان فوتبال را دنبال می کنند و بیشتر از ۲۵۰ میلیون انسان نیز فوتبال را بازی می کنند به گونه ای که اگر بنا بود این جمعیت را به عنوان کشور فوتبالی ها جمع می کردیم چهارمین کشور پر جمعیت دنیا را تشکیل می داد.

کشوری فوتبالی که عاشقانی از همه طیف خواهد داشت زن و مرد و پیر جوان نمی شناسد، در این کشور اما کسانی هستند که دیده نمیشوند، آنها در سینه خود علاقه به یک تیم دارند و آن را دنبال میکنند .

برای یک طرفدار فوتبال بالاترین لذت دیدن بازی تیم محبوبش از نزدیک و در استادیوم است. جایی که در کنار خود دیگران عاشقان فوتبال را می بیند، از برد تیمش خوشحال و با شکست هایش گریه میکند اما چگونه می توان اشک ها و لبخند هایی را از یک استادیوم محروم کرد .

فوتبال برای همه است ورزشی که مرزی ندارد و هیچ تفکیکی در آن صورت پذیر نیست !

به امید آنکه یک روز در کنار بانوان ، معلولین و روشن دل های عزیز در ورزشگاه ها کنارهم فوتبال تماشا کنیم