پپ گواردیولا پس از ده سال دوباره در فینال قهرمانان حضور دارد و تشنه قهرمانی است.

 

به گزارش آنساید و به نقل از گل پپ گواردیولا می گوید اگر بازیکنان منچسترسیتی برای بازی فینال مضطرب باشند، قابل درک است اما از بازیکنان خود خواسته است قبل از بازی مقابل چلسی در لیگ قهرمانان به اعصاب خود مسلط باشند.

سیتی اولین فینال لیگ قهرمانان در تاریخ باشگاه را تجربه می کند و فقط ایلکای گوندوگان در میان بازیکنان خود قبلاً در فینال اروپا بازی کرده است. با این حال، گواردیولا، مربی سابق بارسلونا تجربه مربی‌گری و پیروزی در دو فینال و همچنین پیروزی در یک فینال به عنوان بازیکن را دارد و اعتراف می کند که این موقعیت هیجان انگیز است. او گفت:

من دقیقاً روشی را که می خواهیم بازی کنیم به همراه کسانی که قرار است بازی کنیم را می دانم و من زیاد آنها را اذیت نخواهم کرد. من دقیقاً می دانم که می خواهم به آنها چه بگویم. بازیکنانی که مضطرب و عصبی هستند، به آنها می گویم که طبیعی است. آنها باید از عهده این کار برآیند.
اینجا بودن یک تجربه باورنکردنی است، من هرگز انتظار نداشتم که وقتی کارم را شروع می کنم حتی یک فینال را تجربه کنم. ما خیلی خوش شانس هستیم.

گواردیولا یک تیم کاملاً مناسب برای انتخاب کردن دارد و اذعان می کند که کنار گذاشتن بازیکنان مهم از ترکیب اصلی یک تصمیم دشوار خواهد بود، اما او از کسانی که روی نیمکت هستند میخواهد تا برای یک تاثیر بزرگ آماده باشند. او گفت:

کنار گذاشتن بازیکنان وحشتناک است. این کاملا یک فاجعه است. من توصیه می کنم شما در زندگی خود سرمربی نباشید. من هیچ حرف خوبی برای تسکین خاطر بچه هایی که بازی نمی کنند ندارم، اما توصیه من این است که همه آماده باشند. پنج تعویض انجام می شود و همه فرصت دارند. همه بخشی از تیم خواهند بود. من فوق العاده برای آنها متاسفم اما این چیزی است که هست. انتخابی که انجام خواهم داد برای پیروزی در این بازی است. زندگی همیشه فرصتی دیگر به شما خواهد داد. دفعه بعد بیشتر کار کنید و شاید انتخاب شوید.

از زمان حضور توماس توخل در باشگاه لندن، چلسی قهرمان لیگ برتر را شکست داده و گواردیولا می گوید بازیکنانش اگر می خواهند جام را بالای سر ببرند باید همه توان خود را به کار گیرند. وی افزود:

ما برای پیروزی باید رنج بکشیم. بیشتر اوقات در فینال ها باید رنج بکشید. لذت بردن از آن خوب است اما گاهی امکان پذیر نیست. شما باید مقاوم باشید و سازگار باشید. ما سعی خواهیم کرد که خودمان باشیم و آنچه می توانیم را انجام دهیم.