لوئیز انریکه،سرمربی تیم ملی اسپانیا، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا اعلام کرد. نکته قابل توجه غیبت سرخیو راموس و عدم حضور حتی یک بازیکن از رئال مادرید در این لیست است.

 

به گزارش آنساید، لوئیز انریکه در مقابل خبرنگاران حاضر شد تا لیست ٢۴ نفره تیم ملی اسپانیا را به آن‌ها اعلام کند. از نکات جالب توجه این لیست غیبت راموس و حضور امریک لاپورت، آزپیلیکوئتا و سارابیا است.

لوئیز انریکه در ابتدا راجع به بازیکنان دعوت شده به طور کلی توضیحاتی ارائه داد.

ما برای این رقابت‌ها ٢۴ نفر را دعوت کردیم. امکان دعوت ٢۶ بازیکن نیز وجود دارد اما تصمیم گرفتیم از ٢۴ بازیکن دعوت کنیم. دلیل آن هم این بود که دستمان برای دعوت از یک مهاجم دیگر باز باشد. بازیکنان بیشتری دعوت نخواهند شد، زیرا معتقدیم این ٢۴ نفر به خوبی به ما کمک خواهند کرد. در تورنومنت قبلی تعدادی از بازیکنان نزدیک به ١٨ یا ١٩ سال سن داشتند. در این تورنومنت تنها یک بازیکن روی سکوها قرار خواهد گرفت و این نکته مثبتی است. مطمئناً اشخاص دیگری هستند که نظرات دیگری دارند.

مهمترین نکته لیست ارائه شده توسط انریکه غیبت سرخیو راموس، کاپیتان تیم ملی است. او یکی از مهمترین مهره‌های تیم ملی اسپانیا در سال‌های اخیر بوده و عدم دعوت از او سر و صدای زیادی در رسانه‌های اسپانیا به پا کرده است.

تهیه این لیست هم سخت بود و هم آسان. تصمیم‌گیری همیشه باید بر اساس دلیل و منطق باشد. می‌خواهم در مورد راموس صحبت کنم. عدم دعوت از او به طور قطع به این دلیل بوده که از ماه ژانویه در شرایط مناسبی رقابت نکرده است. اصلا آسان نبود. دیروز این فرصت را داشتم تا با او صحبت کنم. این برای من بسیار تلخ است زیرا او همیشه بازیکنی است که در بالاترین سطح بازی می‌کند. من در تصمیماتم همیشه بهترین‌ها را برای تیم خواسته‌ام. به او پیشنهاد کردم که %١٠٠ روی آمادگی خود تمرکز کند تا بتواند در آینده به تیم باشگاهی و تیم ملی خود خدمت کند. خواهش می‌کنم غیبت راموس را به حضور بازیکنان دیگر ربط ندهید. راموس ممکن از پیش از این رقابت‌ها آماده و دعوت شود، اما احتمال خیلی کمی برای آن وجود دارد.

یکی دیگر از مسائل قابل بحث عدم دعوت از بازیکنان رئال مادرید بوده است. انریکه دلیل این امر را بهتر بودن بازیکنان دیگر می‌داند.

اگر کارواخال و راموس بیشتر بازی می‌کردند احتمالا دعوت می‌شدند. درک می‌کنم که تمامی باشگاه‌ها می‌خواهند بیشترین سهم ممکن را در تیم ملی داشته باشند. اما همین باشگاه‌ها هم خواستار تغییر تقویم بازی‌ها هستند.
ناچو در سطح خوبی قرار دارد و آن را انکار نمی‌کنم. دعوت از این ٢۴ بازیکن تصمیم من بوده است. ٣ یا ۴ بازیکن دیگر نیز بودند که استحقاق حضور در تیم ملی را داشتند.

لوئیز انریکه در پایان درباره شرایط تیم خود در آستانه جام ملت‌های اروپا و شانس این تیم در این رقابت‌ها سخن گفت.

ما بهتر یا بدتر از هیچ تیم دیگری نیستیم. چیزی را کی میبینم قضاوت می‌کنم. تنها کاری که از دست ما برمی‌آید پیشرفت و حرکت رو به جلوست. الان در پایان فصل قرار داریم. مهمترین مسئله آمادگی ذهنی ما است. اگر باانگیزه باشیم قادر به پیروزی در هر رقابتی خواهیم بود. به عنوان سرمربی شکایتی از شرایط بدنی ندارم. باید روی جنبه‌های مثبت خود تمرکز کنیم. به پرداختن به بقیه مسائل علاقه‌ای ندارم و وقتم را برای آن تلف نمی‌کنم.