لیونل مسی کاپیتان تیم ملی آرژانتین پس از تساوی برابر شیلی، به دوری تیم از مسابقات اشاره کرد و اظهار داشت با بازیکنان جوان تیم روند بهتری به خود می‌گیرد.

 

به گزارش آنساید و به نقل از اوله، لیونل مسی پس از تساوی یک بر یک آرژانتین و شیلی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، درباره‌ی بازی گفت:

مدت زیادی بود که ما دور هم جمع نشده بودیم. این آسان نیست، ما به تمرین و هماهنگی بیشتری احتیاج داشتیم اما با این حال بازی خوبی انجام دادیم. اعتماد به نفس داشتیم، با فشار بازی کردیم، حریف ما، شیلی به سختی فرصت ایجاد می‌کرد، این یک مسابقه سخت بود، مانند تمام دیدارهای برابر شیلی.

مسی درباره پرسش خبرنگار مبنی بر کیفیت کلی سلکسیون (تیم ملی آرژانتین) در مسابقات مقدماتی جام جهانی پاسخ داد:

از ابتدای بازی‌های مقدماتی، رشد همان چيزی است كه ما بدنبال آن هستيم: رشد ما مهم است، با بازیکنان جوان و جديدی كه كم كم برای شركت در تیم می‌آيند. پويايی تيم خوب است. ما آنجا بودیم و می‌گویم بازی آسان نبود.

اولین بازی پس از درگذشت دیگو مارادونا؟

این یک مسابقه بسیار خاص بود زیرا اولین بازی بدون دیگو بود. ما می‌دانیم تیم ملی برای دیگو چه معنایی داشت حتی اگر او در استادیوم نباشد. این مسابقه به دلیل همه اتفاقاتی که در کشور و جهان رخ می‌دهد هم خاص بود. یک وضعیت بسیار دشوار برای همه وجود دارد. افسوس که مردم نمی‌توانند در چنین استادیوم زیبایی (سانتیاگو دل‌استرو) حضور داشته باشند.

آرژانتین پیش از بازی یک ادای احترام کامل به مارادونا داشت:

بله، این چیز خاصی بود. ما دوست داشتیم به او پیروزی بدهیم و قدرت تیم ملی را مثل همیشه نمایان کنیم و همه چیز را پشت سر بگذاریم.

آرژانتین با این تساوی خانگی، ۱۱ امتیازی شد و در اگر اکوادور برابر برزیل به پیروزی برسد، جایگاه دوم آرژانتین را تصاحب می‌کند. تیم ملی آرژانتین از ۹ امتیاز ممکن خانگی فقط ۵ امتیاز کسب کرده است.