ماجرای عصبانیت کوین کیگان در کنفرانس خبری و خطاب قراردادن سرآلکس فرگوسن با ماندگارترین نقب قول دهه ۹۰انگلیس چه بود؟

به گزارش آنساید و به نقل از اکستراتایم، ماندگارترین نقل قول دهه ی نود انگلیس از زبان کوین کیگان و خطاب به فرگوسن بود.
فصل ۱۹۹۵/۱۹۹۶ نیوکاسل تا هفته ی ۳۰أم در صدر بود و منچستر فرگوسن آنها را تعقیب میکرد. اما یک لغزش کافی بود آنها از صدر جدا شوند. در یکی از بهترین بازیهای آنفصل نیوکاسل 4-3 به لیورپول باخت تا صدر را به منچستریونایتد تقدیم کند.

فرگوسن قبل از بازی لیدز برابر نیوکاسل در هفته ی ۳۶اُم حریفهای نیوکاسل را متهم به کم کاری کرد. او به لیدز و ناتینگهام، اتهام زد و گفت “بعضی تیمها جلوی نیوکاسل به مانند بازی با منچستر تلاش نمیکنند.” نیوکاسل، لیدز را برد و کوین کیگان آرام در یکی از پرتنش ترین مصاحبه های تاریخ فوتبال و جمله ی “I WILL LOVE IT IF WE BEAT THEM” بازیهای باقی مانده را جذاب تر کرد.

کیگان در کنفرانس خبری گفت:

“من فکر میکنم باید شما ویدئوی این بازی رو برای فرگوسن بفرستید. ما لیدز رو بردیم این همون چیزی بود که اون میگفت. وقتی شما با فوتبالیستها همچین کاری میکنید، مانند حرفی که او در مورد لیدز زد و وقتی شما کارهایی با کسانی مثل استوارت پیرس میکنید، من آدم ساکتی بودم ولی باید چیزی به شما بگویم، ما دست به دامن او نیستیم. میتوانید همین الان این حرفا ها را به او بگویید ما هنوز هم برای این جام میجنگیم. او باید به میدلزبرو برود و آنها را ببرد و باید بگویم صادقانه دوست دارم او را شکستش دهم. «واقعاً این را دوست دارم.”

منچستریونایتد دو بازی آخر خود را برد و نیوکاسل دو بازی آخر خود را مساوی کرد تا یکی از جذاب ترین رقابتها برای قهرمانی به نفع منچستریونایتد رقم بخورد. منچستریونایتد با اختلاف 4 امتیاز قهرمان لیگ شد و نیوکاسل در یکی از بهترین فصل‌هایش ناکام ماند.