امشب و از ساعت 23:30 در آخرین و مهم‌ترین بازی فصل فوتبال اروپا من‌سیتی و چلسی در دراگائو به مصاف هم خواهد رفتند.

 

به گزارش آنساید، فینال تمام انگلیسی لیگ قهرمانان اروپا امشب بین منچسترسیتی و چلسی در کشور پرتغال برگزار خواهد شد. دو تیم در شرایط ایده‌آل و تقریبا با تمام مهره‌های خود پا به این دیدار خواهند گذاشت. قضاوت بازی امشب بر عهده آنتونیو متئو لاهوز از کشور اسپانیا خواهد بود.

منچسترسیتی - چلسی

منچسترسیتی

شاگردان پپ برای اولین بار در تاریخ خود به این فینال مهم می‌رسند. اما خود پپ گواردیولا در سال‌های 2009 و 2011 با غلبه بر سرآلکس فرگوسن توانسته جام قهرمانی را بالای سر ببرد. منچسترسیتی فصل را بسیار ضعیف شروع کرد و در نیم فصل اول عملکرد ضعیف باعث شد که ادامه حضور گواردیولا روی نیمکت سیتیزن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. اما تمدید قرارداد سران سیتی با گواردیولا نشان داد که آن‌ها به پپ اعتماد کامل دارند.

پپ گواردیولا با چند تغییر تاکتیکی توانست دوباره منچسترسیتی را به اوج برساند و نبوغ خود را با قهرمانی در لیگ برتر و جام اتحادیه و همچنین حضور در فینال چمپیونزلیگ نشان داد. منچسترسیتی با قهرمانی در بازی امشب می‌تواند تاریخ سازی کند. گواردیولا هم سی‌ و سومین جام دوران مربیگری خود را به دست خواهد آورد.

در این فصل کوین دی‌بروین، فیل فودن و روبن دیاز موثرترین بازیکنان منچسترسیتی بوده‌اند.

خبر مصدومیت گوندوگان در آستانه فینال کمی هواداران سیتی را نگران کرده و حضور او در بازی امشب هنوز قطعی نیست.

منچسترسیتی - چلسی

چلسی

آبی‌های لندن به سومین فینال خود در 14 سال اخیر لیگ قهرمانان رسیده اند. قهرمانی دراماتیک در سال 2012 با روبرتو دی‌متئو که اتفاقا او هم در وسط فصل به تیم اضافه شد و شکست تلخ در فینال 2008 مقابل منچستریونایتد ماحصل فینال‌های قبلی بوده که از اتفاق نتیجه هر دو دیدار در ضربات پنالتی مشخص شده‌است.

چلسی فصل را با اسطوره خود فرانک لمپارد آغاز کرد. اما کمی نگذشت که لمپارد و مالک روس باشگاه به مشکل خوردند. نتایج ضعیف چلسی لمپارد باعث شد تا آبراموویچ در بهترین زمان ممکن دست به تغییر بزند. نه آنقدر دیر که سهمیه از دست برود و نه آنقدر زود که هواداران با او مخالفت کنند.

توماس توخل جانشین لمپارد شد و آغازگر انقلاب در چلسی مدل 2021 شد. توخل با استفاده از مثلث فوق‌العاده خط هافبک(شامل کانته، جورجینیو و کواچیچ) چلسی را احیا کرد. دو تیم مدعی شهر مادرید را کنار گذاشت و برای دومین سال متوالی به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید، سهمیه لیگ قهرمانان گرفت و در جام حذفی هم به فینال رسید.

توخل فصل گذشته با پاری سن ژرمن به فینال رسید و مغلوب بایرن‌مونیخ مقتدر آن روزها شد. اما حالا انگیزه‌های فراوانی دارد و می‌خواهد امشب با جام به لندن برگردد.

ادوارد مندی، تیاگو سیلوا، انگولو کانته و میسون مونت ستاره‌های این فصل چلسی بوده‌اند.

مندی و کانته دچار مصدومیتی جزئی هستند اما به نظر مشکلی برای بازی امشب نخواهند داشت.

شماتیک احتمالی دو تیم

منچسترسیتی - چلسی

نکات دیگر:

  • سرخیو آگوئرو ذر بازی قبل به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و دو گل هم به ثمر رساند و به نظر می‌رسد امشب هم از روی نیمکت بازی را آغاز خواهد‌کرد.
  • تیم‌های گواردیولا در جریان بازی پنالتی‌های زیادی را خراب می‌کنند اما در 10 مسابقه اخیری که کار تیم‌های پپ به ضربات پنالتی کشیده شده در 8 مسابقه تیم پپ پیروز بوده است.
  • حضور سزار آزپلیکوئتا به عنوان دفاع میانی یا وینگ بک هنوز مشخص نیست.
  • منچسترسیتی 7 بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان را برده‌ و در هر 7 مسابقه حداقل دو گل را زده‌است.
  • چلسی در 12 بازی آخر خود در لیگ قهرمانان فقط یک بار باخته‌است.
  • در 6 تقابل اخیر رودررو، سهم هر تیم 3 برد بوده‌است.
  • ادوارد مندی در 11 بازی این فصل، 8 کلین‌شیت داشته و فقط 2 گل دریافت کرده است.