فصل ۲۰۲۰/۲۱ به پایان رسیده و مسابقات یورو به زودی شروع می‌شود اما آلوارو موراتا ادعا می‌کند هنوز مقصد بعدی‌اش مشخص نشده است.

 

به گزارش آنساید و به نقل از مارکا، موراتا اردوی یوونتوس را برای همراهی تیم ملی اسپانیا در یورو ۲۰۲۰ ترک کرده اما هنوز حضور او در تورین برای فصل آتی مشخص نیست. وقتی از او در این باره سوال شد پاسخ داد:

من نمی‌دانم. اکنون اینجا هستم! خوانما(وکیل موراتا) همه‌ی کارها را انجام می‌دهد. من فعلاً خبری از تصمیماتش ندارم. او می‌آید و به من می‌گوید آلوارو تو اینجا بازی خواهی کرد! من خانه‌ای در مادرید پیدا کردم و در اردوی تیم ملی اسپانیا آرام هستم؛ زمانی که تیم آینده‌ام مشخص شود حتی آرام تر هم خواهم بود.

مهاجم اسپانیایی، فصل سختی را با بانوی پیر پشت سر گذاشت. آنها پس از نه سال سلطنت در سطح اول فوتبال ایتالیا، امسال مقام قهرمانی را از دست دادند و تا روز آخر مسابقات برای سهمیه‌ی لیگ قهرمانان می‌جنگیدند:

من در تمام فصل با تمام توان برای تیمم جنگیدم و البته منتظر بودم که به اینجا برسم. فصل سختی داشتم اما زمانی که با تیم ملی هستید این مسائل مهم نیستند. مهم این است که شما به اندازه‌ای خوب بوده‌اید که به تیم کشورتان دعوت شده‌اید و من با تمام وجودم برای این تیم می‌جنگم.

موراتا در این تابستان پیراهن شماره‌ی هفت تیم ملی اسپانیا را به تن خواهد کرد، شماره‌ای که برای او ارزش بسیاری دارد:

پوشیدن شماره‌ی هفت تیم ملی کشورم مسئولیت سنگینی‌ست. من با تماشای بازیکنانی که این پیراهن را می‌پوشیدند بزرگ شدم. حالا پوشیدن این شماره انگیزه‌ی زیادی به من می‌دهد.

اتفاق تعجب برانگیز در اردوی اسپانیایی‌ها دعوت نشدن کاپیتان راموس بود. سرخیو راموس با تصمیم لوئیس انریکه برای مسابقات یورو به تیم ملی اسپانیا دعوت نشد. موراتا در این باره هم صحبت کرد:

این تصمیم را لوئیس انریکه گرفت، احتمالا او آمادگی کامل را نداشته است.همه‌ی ما سرخیو را دوست داریم و همه جای خالی او را حس خواهیم کرد اما باید به جلو نگاه کنیم.

او در ادامه درباره‌ی تیم سابقش، رئال مادرید صحبت کرد. موراتا راجع به خروج زیدان گفت:

من برای او احترام زیادی قائلم. هر زمانی که زیدان را می‌دیدم با هم صحبت می‌کردیم اما حقیقت این است که به اتفاقات رئال مادرید توجه زیادی نمیکنم. امیدوارم او در زندگی شخصی‌اش موفق باشد.