سرخیو آگوئرو منچسترسیتی را ترک کرد و با پایان قراردادش به بارسلونا پیوست.

 

به گزارش آنساید و به نقل از منچستر اونینگ نیوز پدر سرخیو آگوئرو درستی احساسات پپ گواردیولا هنگام ادای احترام به مهاجم خود را زید سوال برده‌است. آگوئرو پس از یک دهه پربار حضور در منچستر، سیتی را ترک کرد و با پایان یافتن قراردادش، با انتقال آزاد رسماً به بارسلونا ملحق خواهد شد.

این بازیکن آرژانتینی در آخرین حضور خود در اتحاد دو گل مقابل اورتون به ثمر رساند و جایگاه خود در صدر بهترین گلزنان تاریخ باشگاه را محکم‌تر کرد. بعد از بازی، گواردیولا در مصاحبه با اسکای اسپورت هنگامی که در مورد جدایی آگوئرو بحث می کرد، گریه کرد و او را “غیر قابل جایگزین” توصیف کرد.

با این حال، لئونل ال کاستیلو، پدر آگوئرو، این سوال را مطرح کرده است که آیا رئیس آبی ها در ابراز احساسات خود واقعی بوده‌است و ادعا کرده است که پپ همیشه می خواهد به جای بازیکنانش ستاره نمایش باشد. وی از طریق TYC Sports به A Radio La Red گفت:

من اشکهای او را باور ندارم. برای من، او هرگز سرخیو را نمی خواست. او همیشه می خواهد به جای بازیکنان مرد اصلی باشد. او می گوید که آگوئرو غیر قابل جایگزین است اما او را در ترکیب قرار نمیدهد.
چیزهایی در مورد گواردیولا وجود دارد، او یک مربی فوق العاده است. اما از یک روز به روز دیگر بازیکنان شما را تغییر می دهند، محیط تغییر می کند. شما هرگز نمی دانید که یک شروع کننده مسابقه هستید یا نه. کسی وجود دارد که می گوید ممکن است در باشگاه نمانید و شما چاره ای ندارید جز اینکه تیم را تغییر دهید. آگوئرو تا آخرین بار اجازه ماندن داشت. او قرارداد خود را تمدید کرد اما این بار امکان پذیر نبود.

ال كاستيلو همچنين نشان داد كه سه تیم ليگ برتری تاتنهام، آرسنال و چلسي علاقه مند به اين بازيكن ۳۳ ساله بودند.

تاتنهام، آرسنال و چلسی تا آخرین لحظه به او علاقه داشتند. اگر او در انگلیس نمی ماند به ایتالیا می رفت.